about

Bycie nerdem czy nerdówą to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Świat jest pełen różnorodnych ciekawostek, pasji i przygód — zatem zwiedzajmy go w dobrym towarzystwie.


Losowe komentarze widowni (przeładowanie strony to nowe losowanie):

Co jak co, ale Nerdy Nocą to jeden z najlepszych polskich podcastów.

AK

Pomimo tego, że nie jestem zwolennikiem używania przekleństw z zainteresowaniem wysłuchałem tego odcinka.

MJ

Pochłonąłem kilka odcinków i … dotarłem do tekstu “Piosenki można gwizdać”. Best podcast evur! Łapcie bo Dobra Zmiana zakaże

MC

Przesluchalem całość i to uratowało mi tę niedzielę. Świetna rozmowa 🙂

JK

Wywiad ciekawy i fajnie przeprowadzony. Przyjemnie się słuchało

Ph

Sympatyczny odcinek. Całkowicie nie moja branża, ale słuchało się z przyjemnością.

ŁŁ

[…] w ostatnim odcinku Kaja ze swoim bratem Kubą w radosny i charyzmatyczny sposób rozprawiają się z ‘naukowymi’ bzdurami z podręczników szkolnych czy zasłyszanymi gusłami. Taka proporcja rozrywkowości do merytoryki zdaje się być niesłychanie rzadka!

VV

[…] tak fascynujące, że nie mogę przerwać! Dobrze, że dużo czasu spędzam jednak w pracy, bo skończyłoby się mieszkaniem wypucowanym na błysk  Jeszcze nie wiem czy to taka stała konwencja, że On wie wszystko, a Ona dzielnie zadaje wszystkie pytania o rzeczy, które zawsze chciałam wiedzieć, a bałam się zapytać?

EMB

Feed podcastu mieszka tu: http://nerdynoca.pl/feed/podcast oraz na itunes (poniżej okładka).

nerdy noca okladka itunes

Audycja jest przeznaczona dla osób dorosłych metrykalnie, acz nie ma obowiązku czuć się dojrzale. Mogą zdarzyć się fragmenty tak hermetyczne, że można w nich nurkować. Jeśli dręczy Cię ciekawość, daj znać — chętnie opowiem i w miarę możliwości rozjaśnię, ponieważ lepiej bawić się razem (wykluczenie to nieprzyjemność, której staramy się unikać).

W Nerdach Nocą rozmawiamy o losie człowieka, który ma pasję, to znaczy każdy z moich gości ma jakieś hobby i jak przystało na nerda czy nerdówę, lubi o tym entuzjastycznie opowiadać. Uważam, że właśnie z takimi ludźmi warto spędzać czas, ponieważ sharing is caring oraz w różnorodności siła.

Regularnie kręcimy się w okolicach gamedevu, demosceny, retrokomputingu, ciekawostek naukowych, kultury internetowskiej i nałogu serialowego, ale nie tylko.

W trakcie palimy, pijemy, gestykulujemy, szturchamy się i rechoczemy — każda osoba może się przysiąść w odpowiedniej dla siebie odległości. Odganiamy tylko buców, bo życie jest za krótkie, żeby spędzać je na użeraniu się.

Where Art Thou

Powiadomienia o nowych odcinkach, spotkaniach na żywo oraz informacje organizacyjne ukazują się na fanpejczach:

O czym się da, piszę u siebie na fejsie i twitterze. Odcinków i innych przygód nerdów można też słuchać na youtube.

Nerdy Nocą we własnej osobie siedzą na czacie audiotekstowym w discordzie. Można tam zostawić wiadomość, a czasem nawet nas zastać. Gdy zbiera się nas więcej niż jeden, plotkujemy tamże na kanale głosowym, a takie spotkania nazywają się Nerdy Nocą Na Lewo.

Money makes the world go round

Jeśli lubisz Nerdy Nocą i/lub podoba Ci się odcinek, patronuj lub wrzuć monetę. Przyda się ona na domenę, miejsce na serwerze, herbatę i czas na montaż, a także poprawi mi humor i jakość sprzętu.

Można kupić sobie zdanie “dzisiejszy odcinek sponsoruje [nazwisko, firma, adres strony, cokolwiek]” wypowiedziane moim ciepłym głosem w ciągu pierwszych pięciu minut audycji. Albo planszę na wersji jutubowej. Do tej pory nikt nie miał wystarczająco wielkich cojones, żeby się na to odważyć.

Pełna wdzięczności lista osób wspierających m.in. istnienie Nerdów Nocą jest wystawiona na snafu.

Author, author!

Nerdy Nocą nagrywam, montuję i publikuję ja, Kaja ‘kya’ Mikoszewska. Oprócz tego robię pińcet innych rzeczy, można mnie znaleźć tu i ówdzie:

Można wesprzeć moją robotę drobnym pieniądzem wyciągniętym z kanapy:

Oprawę dżinglową Nerdom Nocą robi XTD, wieloletni demoscenowy muzyk numer jeden.

Moimi częstymi gośćmi są Zły Major Witek, którego prozę można czytać na wrzutni nocnej, Jacek Wesołowski z Inżynierii Wszechświetności, Radek Teklak, który pisze m.in. blogaska, a także mój brat Kuba, który w wolnych chwilach gotuje.

Be gentle

Ponieważ w Nerdach Nocą często rozmawiamy o delikatnych sprawach — albo co najmniej o rzeczach, do których rozmówcy i rozmówczynie mają stosunek gorący i osobisty — bardzo proszę o mnóstwo życzliwych komentarzy pod ich odcinkami.

Jeśli odcinek Ci się podobał, podziel się nim ze znajomymi 🙂 Za każdy szerunek czy wzmiankę bardzo dziękuję z góry. (Mając do wyboru zajmować się promocją podkastu lub jego robieniem, w jego rozprzestrzenianiu polegam na zadowolonych słuchaczach i słuchaczkach).

Piszą o nas miło

Szybkie wprowadzenie do podcastów – naprawdę warto zacząć słuchać! @ rybczynski24.pl

Podcasty dla każdego – wywiady/lifestyle/ciekawostki @ Fabryka Decyzji

The best of – PODCASTY @ Czarny Kotu w Internetach

Lista Osobista: podkasty, część trzecia

Featured in

amigowiec.pl/retrostream

podkasty.info

podkasterzy.pl | Podkasting w praktyce