about

Bycie nerdem czy nerdówą to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Świat jest pełen różnorodnych ciekawostek, pasji i przygód — zatem zwiedzajmy go w dobrym towarzystwie.


Feed podcastu mieszka tu: http://nerdynoca.pl/feed/podcast oraz na itunes (poniżej okładka). Audycja jest przeznaczona dla osób dorosłych metrykalnie, acz nie ma obowiązku czuć się dojrzale.

Nerdy nocą

W Nerdach Nocą rozmawiamy o losie człowieka, który ma pasję, to znaczy każdy z moich gości ma jakieś hobby i jak przystało na nerda czy nerdówę, lubi o tym entuzjastycznie opowiadać. Uważam, że właśnie z takimi ludźmi warto spędzać czas, ponieważ sharing is caring oraz w różnorodności siła.

Regularnie kręcimy się w okolicach ciekawostek naukowych, demosceny, tworzenia gier, retrokomputingu i nałogu serialowego, ale nie tylko.

W trakcie palimy, pijemy, gestykulujemy, szturchamy się i rechoczemy — każda osoba może się przysiąść w odpowiedniej dla siebie odległości. Odganiamy tylko buców, bo życie jest za krótkie, żeby spędzać je na użeraniu się.

Transkrypty odcinków zbieram tutaj (na gdocs).

Where Art Thou

Powiadomienia o nowych odcinkach, spotkaniach na żywo oraz informacje organizacyjne ukazują się na fanpejczach:

O czym się da, piszę u siebie na fejsie i twitterze. Inne nerdowe przygody są także na youtube.

We własnej osobie siedzę na grupie facebookowej Nerdy Nocą, można tam pogadać.

Czasem, gdy zbierze się nas więcej, plotkujemy w jakimś serwisie bez nagrywania, a takie spotkania nazywają się Nerdy Nocą Na Lewo.

Money makes the world go round

Jeśli lubisz Nerdy Nocą i/lub podoba Ci się odcinek, patronuj lub wrzuć monetę. Potrzebna jest na opłacenie domeny, miejsca na serwerze, herbaty i czasu na montaż, a także poprawia mi humor i jakość sprzętu.

Można kupić sobie zdanie “dzisiejszy odcinek sponsoruje [nazwisko, firma, adres strony, cokolwiek]” wypowiedziane moim ciepłym głosem w ciągu pierwszych dziesięciu minut audycji słuchanej przez kilkadziesiąt tysięcy par uszu miesięcznie. W gratisie dorzucam planszę na wersji jutubowej. Do tej pory nikt nie miał wystarczająco wielkich cojones, żeby się na to odważyć.

Pełna wdzięczności lista osób wspierających m.in. istnienie Nerdów Nocą jest wystawiona na snafu.

Author, author!

Nerdy Nocą nagrywam, montuję i publikuję ja, Kaja ‘kya’ Mikoszewska. Oprócz tego robię pińcet innych rzeczy, można mnie znaleźć tu i ówdzie:

Można wesprzeć moją robotę drobnym pieniądzem wyciągniętym z kanapy:

Oprawę dżinglową Nerdom Nocą robi XTD, wieloletni demoscenowy muzyk numer jeden.

Moimi częstymi gośćmi są Zły Major Witek, którego prozę można czytać na wrzutni nocnej, Jacek Wesołowski z Inżynierii Wszechświetności, Radek Teklak, który pisze m.in. blogaska, a także mój brat Kuba, który w wolnych chwilach gotuje.

Be gentle

Ponieważ w Nerdach Nocą często rozmawiamy o delikatnych sprawach — albo co najmniej o rzeczach, do których rozmówcy i rozmówczynie mają stosunek gorący i osobisty — bardzo proszę o mnóstwo życzliwych komentarzy pod ich odcinkami.

Jeśli odcinek Ci się podobał, podziel się nim ze znajomymi 🙂 Za każdy szerunek czy wzmiankę bardzo dziękuję z góry. (Mając do wyboru zajmować się promocją podkastu lub jego robieniem, w jego rozprzestrzenianiu polegam na zadowolonej publiczności).

Piszą o nas miło

Szybkie wprowadzenie do podcastów – naprawdę warto zacząć słuchać! @ rybczynski24.pl

Podcasty dla każdego – wywiady/lifestyle/ciekawostki @ Fabryka Decyzji

The best of – PODCASTY @ Czarny Kotu w Internetach

Lista Osobista: podkasty, część trzecia @ Béton brut

Podcasty do biegania @ Mocno Zabiegany

Jak uczyć się z łatwością? Słuchając podcastów! @ TOPAsystentka

Czego najczęściej słucham, czyli o ulubionych podcastach dla tłumaczy @ Przekład na miarę

A może zamienić audiobooki na podcasty? @ Z piórem wśród książek

Popularyzacja nauki – TOP 10 serwisów @ dobreprogramy

Featured in

amigowiec.pl/retrostream

podkasty.info

podkasterzy.pl | Podkasting w praktyce