Podkast Nerdy Nocą © Kaja 'kya' Mikoszewska

#010 30-lecie Amigi w Amsterdamie

#010 30-lecie Amigi w Amsterdamie

Dzisiejszej nocy Tomasz Marcinkowski opowiada, jak wyglądały 30. urodziny Amigi w Holandii 27 czerwca 2015 r. Specjalnie dla Was z tej okazji jak najprędzej popędziłam z mikrofonem do Wrocławia. W relacji udało nam się schować kilka newsów i trochę ploteczek.

Odcinka można słuchać także na youtube (i przy okazji patrzeć na koty).

Urodziny

Spotykamy się z Tomkiem w knajpie oraz w ulewnym deszczu. I po kolei: ogłoszenie urodzin Amigi na fejsie, bilety, dojazd samochodem (dlaczego nie samolotem), nocleg i parking. Dowiadujemy się, jak wyglądało partyplace, kto przyjechał i co było w programie (m.in. RJ Mical, Mike Dailly).

Tomek opowiada, jak zbierano podpisy na Amigach oraz jakie gadżety można było dostać, kupić i wygrać na urodzinach. Wiecie, że amigowe legendy żenią się z Polkami? Obgadujemy Dave’a Haynie i Jona Hare. Na temat ostatniego mamy niedyskretną anegdotę (oraz być może przyjedzie na Pixel Heaven z Andrew Barnabasem!). Zaszczyt spotkania Petro Tyschtschenki i jego Walkera.

Ponieważ ewidentnie mam crush na Jona Hare, z czułością rozmawiamy o urodzinowym koncercie i omawiamy przeboje, zwłaszcza “Narcissus” oraz, uwaga, 29 lipca będzie premiera Sensible EP w nakładzie bardzo limitowanym.

Powrót do Polski poszedł sprawnie, więc przy okazji przypominamy, jak nie przeszkadzać kierowcy w trasie. A propos, raport Artiego z urodzin Amigi można przeczytać na PPA, a materiały z imprezy znajdziecie na stronie organizatorów.

Wisienka na torcie

Kuluary: anegdota o kawie i VIP-roomie oraz najpiękniejsza historia o tym, co może spotkać piraconego twórcę. Ciepłe wspomnienia RJ-a i Hayniego oraz Mediatora.

Następnie pożegnania, napisy końcowe i… rozmawiamy jeszcze przez 10 minut o zeszłorocznym PxH: straszliwa orzechówka, zdjęcia Świnioklubu i Adeli Sznajder, wrogie przejęcie drzwi w hostelu. Na deser — dokąd jeździ reprezentant Muzeum Historii Komputerów i Informatyki i co się z tym wiąże (np. Kobra z Pabianic do Katowic).

PS Arti, którego tak bezlitośnie obsmarowujemy podczas audycji, jest fantastycznym gościem, który m.in. organizuje Retroboat i przywraca do życia stare komputery. Nie słuchajcie podłości naszych języków, we talk shit because we care.


Dziękujemy za wspieranie na patronite.pl/kya! Wrzuć pięć złotych — będzie na bilet do Wrocławia.


Elementy muzyczne pochodzą z utworów Piotra Bendyka, można je ściągnąć w całości na stronie xtd.evil.pl. Zdjęcie Tomka i Kaji (c) Patryk Zawadzki.

Nerdy Nocą drzemią w różnych miejscach w internecie! Dołącz do naszego pochrapywania np. na wesołej grupce na fejsie.

2015.07.14 / 2015.07.28

Zostaw wiadomość po sygnale:

Close Menu