Podkast Nerdy Nocą © Kaja 'kya' Mikoszewska

#007 Legenda Extenda

#007 Legenda Extenda

Z XTD-em, wielokrotnie nagradzanym muzykiem amigowym i atarowym, rozmawiamy o życiu oraz polskiej scenie wczoraj i dziś. Przypominamy chlubne i niechlubne elementy legendy, a z ławki rezerwowych wspomagają nas Shexbeer i Gepard.

Disclaimer: ten wieczór może okazać się nieco hermetyczny. Mamy jednak nadzieję, że parę osób z polskiej sceny amigowej oraz część widowni Pixel Heaven 2014 będzie się bawić co najmniej w połowie tak dobrze jak my. Oprócz nadziei mamy chrypkę i ohydne słownictwo. Odcinka można słuchać też na youtube, patrząc na koty.

Warszawa

W jaki sposób organizator party powinien dbać o szczególnych gości? Czym różni się jazda warszawskim metrem w porównaniu z trójmiejską SKM-ką? Co XTD zrobił dla beki w ciągu ostatnich 10 lat? Kogo chciał spotkać na Pixel Heaven 2014?

Akcesoria i historia

Co się stało z walizką XTD-a, reklamówką, kataną i włosami? Oraz z klubowymi i extra mocnymi? Dlaczego policja zabrała mu dowód rejestracyjny?

Czy dowiemy się, czym się dziś zajmuje nasz gość? W czym nie pisze muzyki i co sądzi o nowym DigiBoosterze? Na jakim komputerze komponuje na Atari? Pytanie dodatkowe: skąd puszka piwa wie, że ma być wypita?

Scena

Rozważamy kwestię podniesioną dnia poprzedniego: dlaczego scenowcy nie rządzą światem i nie tworzą wiekopomnych produkcji. Rozmawiamy o spotkaniu z Markiem Pampuchem (mój wywiad z Naczelnym) i o polemice, którą Marek i XTD prowadzili na łamach Magazynu Amiga.

Krótko o komputerach i systemach operacyjnych, w tym dlaczego Windows 8 jest wporzo i dlaczego XTD nie ma smartfona. W międzyczasie nasz gość obraża hipsterów.

Anegdoty i wyrzuty

Wspominki przejawów uroczej osobowości XTD-a, w tym zamawianie pizzy wybitnie spersonalizowanej lub z dostawą do pociągu. Shexbeer przejmuje mikrofon i pyta naszego gościa o sentymenty związane ze sceną amigową. Co się dzieje z Lamersami i ile członków ma grupa?

Na koniec Kaja wyciąga papiery na XTD-a ze swojego archiwum i wszyscy puszczają się poręczy. Część tej zabawy wycięłam w montażu, a dla najwytrwalszych zbieraczy sucharów załączam skany niektórych twórczości tekstowych XTD-a: Jak zrobić moduł do dema – krótki kurs dla nowych scenowych muzyków. Faks z rezygnacją z usług operatora komórkowego. Pokój przemyśleń. Listy polemiczne z naczelnym Magazynu Amiga. O bezprawnym wykorzystywaniu twórczości scenowej (jak wydawcy płyt shareware zarabiają legalnie, łamiąc prawa autorskie). Promotorzy Amigi. Bezczelność mojego komputera. Ulotka reklamująca Tokyo.

Już można zapisywać się na info o następnej edycji PixelHeaven — będziemy tam i mamy nadzieję, że Wy też.


Dziękujemy za wspieranie na patronite.pl/kya! Wrzuć pięć złotych — będzie na bilet na następny PxH.

Elementy muzyczne pochodzą z utworów Piotra Bendyka, można je ściągnąć w całości na stronie xtd.evil.pl. Zdjęcia XTD-a, Shexbeera i Geparda (c) Piotr Bendyk, zdjęcie Kaji (c) Adela Sznajder — wszystkie zrobione na PixelHeaven 2014.

Nerdy Nocą drzemią w różnych miejscach w internecie! Dołącz do naszego pochrapywania np. na wesołej grupce na fejsie.

2014.06.02 / 2015.03.21

Zostaw wiadomość po sygnale:

Close Menu