• Start
  • keyboard_arrow_rightzaplecze

zaplecze


Tło
share close

Bycie nerdem i nerdówą to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Świat jest pełen różnorodnych ciekawostek, pasji i przygód — zatem zwiedzajmy go w dobrym towarzystwie.

Podkast jest przeznaczony dla osób dorosłych metrykalnie, acz nie ma obowiązku czuć się dojrzale.

Goście Nerdów Nocą mają różne zainteresowania i lubią o tym entuzjastycznie opowiadać.

Uważam, że właśnie z takimi ludźmi warto spędzać czas, ponieważ sharing is caring oraz w różnorodności siła.

Nerdy Nocą mają stały plan, aby poszerzać horyzonty, rozbudzać ciekawość i poprawiać samopoczucie.

Regularnie kręcimy się w okolicach ciekawostek naukowych i interesujących hobby, można też dowiedzieć się co nieco o tworzeniu gier i retrokomputingu, liznąć demoscenę oraz poznać konsekwencje nałogu serialowego.

W trakcie palimy, pijemy, gestykulujemy, szturchamy się i rechoczemy — a każda zaciekawiona osoba może się przysiąść w odpowiedniej dla siebie odległości. Odganiamy tylko buców, bo życie jest za krótkie, żeby spędzać je na użeraniu się.

Nerdy Nocą cieszą się uznaniem publiczności i krytyki! Zbieram dobre opinie, żeby się nimi nacierać.

Nasza audycja o seksie okazała się pierwszą na ten temat w historii polskiego podcastingu 🙂

Nerdy Nocą odwiedzają i obejmują patronatem medialnym wydarzenia retrogrowe. Od lat są oficjalnym przyjacielem festiwalu Pixel Heaven (udostępniam na tubie zapisy spotkań i koncertów). Nagrywam też relacje i dokumentacje z imprez demoscenowych.

Z uczuciem

Ponieważ w Nerdach Nocą często rozmawiamy o delikatnych sprawach — albo co najmniej o rzeczach, do których rozmówcy i rozmówczynie mają stosunek gorący i osobisty — bardzo proszę o mnóstwo życzliwych komentarzy pod odcinkami.

Jeśli odcinek Ci się podobał, podziel się nim ze znajomymi! ♥

Za każdy szerunek czy wzmiankę bardzo dziękuję z góry. Mając do wyboru zajmować się promocją podkastu lub jego robieniem, w rozprzestrzenianiu polegam na zadowolonej publiczności, czyli między innymi na Tobie 🙂

FAQ

Kiedy następny odcinek?

Natychmiast, jak tylko będzie gotowy. To jest kupa roboty!

Mówicie takim językiem, że nie mogę puścić audycji dzieciom.

To nie jest pytanie, ale często pada, więc…

Nerdy Nocą to podkast dla dorosłych. Od zawsze. Zdarzają się nam audycje bez brzydkich wyrazów (dla odróżnienia w katalogach podkastów _nie są_ oznaczone jako “explicit”), które nadal mogą być nieodpowiednie dla dzieci ze względu na tematykę. Słuchaj i opowiadaj dzieciom ciekawostki własnymi słowami! Na pewno lubią Cię bardziej niż polubią nas 🙂

Poza tym znasz swoje dzieci najlepiej i do Ciebie należy decyzja, co im już można puszczać i z jakimi didaskaliami, a czego jeszcze nie.

Żywego, nieocenzurowanego języka Złego Majora Witka można posmakować tutaj. Przyznacie chyba, że jako gość Nerdów Nocą przychodzi w bardzo łagodnym wcieleniu.

Mam pomysł na odcinek dla Was!

Znakomicie, my też 😀 A seriej, to lubimy cudze pomysły, notujemy, niektóre odkrywamy już w poprzednich notatkach, więc przekładamy je wyżej w kolejce… Nie narzekamy na brak pomysłów. Narzekamy na niedostatek czasu na ich realizację, a jak już pewnie wiesz, lubimy porządnie przygotować się do odcinka. Możesz nas wesprzeć na Patronite, za co Kaja wykupi się z pracy na parę dni w miesiącu, żeby uprawiać notatki, nagrywanie, montaż i materiały dodatkowe.

Możesz też zrobić research i nagrać audycję na swój wymarzony temat — nisza hermetycznych podkastów dla nerdów jest zaskakująco ogromna, a publiczność wiecznie nienasycona 🙂 Kilka podpowiedzi, jak robić swój podkast, znajdziesz na stronie Technikalia.

Dlaczego dopiero teraz Was odkrywam?!

Nerdy Nocą od zarania rozchodzą się po świecie pocztą pantoflową (i poprzez RSS w katalogach podkastów). Audycje nie mają promocji innej niż udostępnienia zadowolonej publiczności. Czyli wychodzi na to, że masz fajnych znajomych! Czy mogę także na Ciebie liczyć, że podrzucisz komuś odcinek? 🙂