• Start
  • keyboard_arrow_rightPolityka prywatności

Polityka prywatności


Tło
share close

Prywatność jest ważna. Przejrzystość po mojej stronie — też. Oto praktyczna implementacja tego założenia.

Dane osobiste

Żeby korzystać ze strony Nerdów Nocą, nie trzeba podawać żadnych danych osobowych.

W celu dodania komentarza trzeba podać ksywę lub imię oraz jakiś adres mailowy. Nie zbieram tych danych i nikomu nie rozdaję.

Logi

Kiedy wchodzisz na stronę, łączysz się z serwerem, który zbiera informacje podawane przez Twoją przeglądarkę. Informacje te mogą zawierać między innymi: adres IP, rodzaj przeglądarki, datę i czas wejścia na stronę, system operacyjny.

Żadna z tych informacji nie jest połączona z czymkolwiek identyfikującym Cię osobiście. Zaglądam co miesiąc w logi mojego serwera za pomocą oprogramowania liczącego statystyki, w którym widzę tylko zestawienia zbiorcze. Na ich podstawie opracowuję stronę Statystyki.

Google Analytics

Strona może zawierać kod Google Analytics. Te zbierają jakieś informacje — podobno także wyłącznie w celach statystycznych. Zaglądam do nich czasem z płonną nadzieją, że otrzymane dane pomogą mi uczynić stronę wygodniejszą dla publiczności. Nie pomagają.

Wyłączyłam po swojej stronie “User-ID feature”, aby Twoja aktywność na stronie Nerdów Nocą nie była łączona z tym, co robisz gdzie indziej w internecie. Wyłączyłam także “Display and Search Remarketing”.

Ciastki

O ile mi wiadomo, ciastki na stronie Nerdów Nocą mogą być wysyłane przez WordPress, co ma pomóc w wygodnym przeglądaniu treści. To taki raczej techniczny układ między Twoją przeglądarką a stroną, którą wyświetla. Nie dotykam tego i nie zbieram. Możesz blokować dowolne ciastki w ustawieniach swojej przeglądarki.

Na wypadek, gdyby niepokoiły Cię ciastki googlowskie, a chcesz coś z tym zrobić, zajrzyj na stronę Google Ads Settings.

🐦 Od początku istnienia strony Nerdów Nocą żadna instytucja ani osoba nie zażądały udostępnienia logów ani innych informacji tego typu.

[ Ostatnia aktualizacja: 2022.02.25 ]