Podkast Nerdy Nocą © Kaja 'kya' Mikoszewska

#008-2 Wstydliwe sprawy część 2. Relacje międzyludzkie

#008-2 Wstydliwe sprawy część 2. Relacje międzyludzkie

Tej nocy kontynuujemy z Julią temat życia osób, które chcą dobrze, i trudności związanych z tym, że na świecie są jeszcze inni ludzie.

Odcinka można także słuchać na youtube (i przy okazji popatrzeć na koty).

Warto rozmawiać

Zaczynamy od tego, jak ważne jest, żeby mieć pod ręką życzliwe ucho przyjaciela. Przechodzimy do skrótów myślowych w sytuacjach towarzyskich i omawiamy na przykładzie: nowa osoba w towarzystwie słyszy, jak pozostali cieszą się z dziwnego żartu. Co zrobić?

Do czego potrzebujemy różnych ludzi wokół siebie? Znakomitości komunikacji i zalety feedbacku, czyli informacji zwrotnych w sytuacjach służbowych i prywatnych. Jak komuś zwrócić uwagę, żeby nie wyjść na buca? O przyjmowaniu i niesłyszeniu pozytywnych komunikatów. Jak nie robić wszystkiego najlepiej, tylko po prostu najlepiej, jak się da? O gospodarowaniu swoimi wydatkami energetycznymi w pracy.

Rozmawiamy też o tym, jak doceniać swoich bliskich oraz do czego zobowiązuje nas sukces i dlaczego to takie męczące.

Głosy w mojej głowie

Czy głosy w głowie są pocieszające, czy okrutne? Omawiamy pułapki pretensji, oczekiwań (w tym mówienia o swoich) i robienia założeń (na cudzy temat). Z jakimi emocjami nie umiemy sobie poradzić? Kwestia emocjonalności w miejscu pracy.

Na deser wątki romantyczne — jak być z kimś w związku i jak zwracać uwagę na swoją ulubioną osobę. Dlaczego kompromisy nie są w związku ważne i jak żyć z kimś, kto nie ma poczucia czasu.

Update: obiecany link do sarkastycznych odpowiedzi na głupie odzywki.


Dziękujemy za wspieranie na patronite.pl/kya! Wrzuć pięć złotych — to mniej niż paczka zatyczek do uszu.

Elementy muzyczne pochodzą z utworów Piotra Bendyka, można je ściągnąć w całości na stronie xtd.evil.pl. Zdjęcie Julii (c) Piotr Kucharski, zdjęcie Kaji (c) Michał Krawczyk.

Nerdy Nocą drzemią w różnych miejscach w internecie! Dołącz do naszego pochrapywania np. na wesołej grupce na fejsie.

2015.04.04 / 2015.06.10

Zostaw wiadomość po sygnale:

Close Menu