Podkast Nerdy Nocą © Kaja 'kya' Mikoszewska

#006-1 Wyprawa motocyklowa Jedwabnym Szlakiem część 1

Tej nocy moim gościem jest Kasia, która przejechała motocyklem trasę Jedwabnego Szlaku. W pierwszej części odcinka rozmawiamy o przygotowaniach do podróży.

Odcinka można słuchać także na youtube (w tle wylegują się koty).

Zaczynamy anegdotą o motocyklu, który przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów trudnych tras pod Kasią, a potem nie chciał odpalić w środku miasta pod Czesiem.

Kasia opowiada, skąd w ogóle wziął się pomysł na wycieczkę przez osiemnaście krajów oraz jak się do tego przygotowywała. Przy okazji dowiedziałam się, jak wygląda rajd, na który można się tanio wybrać w Polsce.

Planowanie wyprawy

Obliczamy czas trwania takiego przedsięwzięcia i próbujemy zamknąć budżet w sensownej kwocie. Kasia podpowiada, gdzie i jak znaleźć dobrych współtowarzyszy podróży oraz przedstawia swoją ekipę: Janusza (pomysłodawcę przygody), Stojana i Malinę.

W tej części odcinka dowiadujemy się, jak ekipa planowała koszty jedzenia i benzyny — w ostatniej okaże się, ile naprawdę wyszło.

Rozmawiamy o forach, na których można znaleźć bardzo konkretne porady dla ambitnych podróżników, oraz o niuansach załatwiania wiz do egzotycznych krajów.

Ekwipunek i higiena

Jak przygotować motocykl do podróży w trudnych i zmieniających się warunkach? Kasia poleca warsztat, który m.in. prowadzi szkolenia mechaniczne i podróżnicze. Czego na pewno ze sobą nie brać? A czego nie da się kupić na takiej trasie?

Dowiesz się, czy podczas prawie trzymiesięcznej podróży panowie się golą. A panie?

Na końcu Kasia wymienia kraje, o których opowie w następnych częściach. Gdy tylko skończę montaż, okaże się, którędy dokładnie ekipa podróżowała, co zobaczyła, co ich zaskoczyło  i jakie niespodzianki były najbardziej olśniewające. Zdjecia możesz oglądać już teraz.


Dziękujemy za wspieranie na patronite.pl/kya! Wrzuć pięć złotych — to mniej niż litr benzyny.


Elementy muzyczne pochodzą z utworów Piotra Bendyka, można je ściągnąć w całości na stronie xtd.evil.pl. Zdjęcie Kasi (c) Janusz Stępień, zdjęcie Kaji (c) Michał Krawczyk.

Nerdy Nocą drzemią w różnych miejscach w internecie! Dołącz do naszego pochrapywania np. na wesołej grupce na fejsie.

2014.11.19 / 2014.12.01

This Post Has One Comment

  1. Chcesz rzucić wszystko w diabły, kupić motorek i zniknąć na pół roku? Posłuchaj tej opowieści.
    Nie chcesz rzucać wszystkiego w diabły i kupować motorka? Posłuchaj tej opowieści – wbrew sobie skończysz z motocyklem w garażu.

    Pasjonująca opowieść o podróży przez 1/4 świata. Tę ciekawszą część.

    Dzięki!

Zostaw wiadomość po sygnale:

Close Menu