• Start
 • keyboard_arrow_right podkast
 • keyboard_arrow_right
 • keyboard_arrow_right#006-1 Wyprawa motocyklowa Jedwabnym Szlakiem część 1
play_arrow

podkast

#006-1 Wyprawa motocyklowa Jedwabnym Szlakiem część 1

kya 2014-12-01 3


Tło
share close

Tej nocy moim gościem jest Kasia, która przejechała motocyklem trasę Jedwabnego Szlaku. W pierwszej części odcinka rozmawiamy o przygotowaniach do podróży.

Zaczynamy anegdotą o motocyklu, który przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów trudnych tras pod Kasią, a potem nie chciał odpalić w środku miasta pod Czesiem.

Kasia opowiada, skąd w ogóle wziął się pomysł na wycieczkę przez osiemnaście krajów oraz jak się do tego przygotowywała. Przy okazji dowiedziałam się, jak wygląda rajd, na który można się tanio wybrać w Polsce.

Planowanie wyprawy

Obliczamy czas trwania takiego przedsięwzięcia i próbujemy zamknąć budżet w sensownej kwocie. Kasia podpowiada, gdzie i jak znaleźć dobrych współtowarzyszy podróży oraz przedstawia swoją ekipę: Janusza (pomysłodawcę przygody), Stojana i Malinę.

W tej części odcinka dowiadujemy się, jak ekipa planowała koszty jedzenia i benzyny — w ostatniej okaże się, ile naprawdę wyszło.

Rozmawiamy o forach, na których można znaleźć bardzo konkretne porady dla ambitnych podróżników, oraz o niuansach załatwiania wiz do egzotycznych krajów.

Ekwipunek i higiena

Jak przygotować motocykl do podróży w trudnych i zmieniających się warunkach? Kasia poleca warsztat, który m.in. prowadzi szkolenia mechaniczne i podróżnicze. Czego na pewno ze sobą nie brać? A czego nie da się kupić na takiej trasie?

Dowiesz się, czy podczas prawie trzymiesięcznej podróży panowie się golą. A panie?

Na końcu Kasia wymienia kraje, o których opowie w następnych częściach. Gdy tylko skończę montaż, okaże się, którędy dokładnie ekipa podróżowała, co zobaczyła, co ich zaskoczyło  i jakie niespodzianki były najbardziej olśniewające. Zdjecia możesz oglądać już teraz.


Dziękujemy za wspieranie na patronite.pl/kya! Wrzuć pięć złotych — to mniej niż litr benzyny.

Zdjęcie Kasi (c) Janusz Stępień.

2014.11.19 / 2014.12.01

Komentarze

Komentarzy: 3 w sumie.
 1. honey on 2016-07-10

  Chcesz rzucić wszystko w diabły, kupić motorek i zniknąć na pół roku? Posłuchaj tej opowieści.
  Nie chcesz rzucać wszystkiego w diabły i kupować motorka? Posłuchaj tej opowieści – wbrew sobie skończysz z motocyklem w garażu.

  Pasjonująca opowieść o podróży przez 1/4 świata. Tę ciekawszą część.

  Dzięki!

 2. Emil on 2020-04-29

  Marzy mi się podróż życia na jednośladzie. Może kiedyś się odważę 😉

 3. Katarzyna on 2020-05-03

  @Emil to nie jest takie bardzo trudne 😉 wymaga tylko determinacji i trochę kasy, ale przede wszystkim warto mieć CEL. Jak masz pomysł gdzie chcesz pojechać i jakie miejsca zwiedzić, to potem wystarczy tylko zorganizować sobie jednoślad i jechać 🙂 Warto mieć jakieś dobre towarzystwo, dobre ubezpieczenie i kontakt w domu, który będzie pomagał na wypadek różnych trudności. I to w zasadzie tyle, przygody czekają. Każdemu polecam!

Po sygnale zostaw wiadomość

Email będzie schowany. Pola wymagane oznaczone *

Podobne odcinki